اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

پرینورافی برای پیشگیری از افتادگی مکرر، بهبود عمل‌کرد جنسی، درمان درد و زیبایی انجام می‌شود اما استفاده از آن بر اساس نظر متخصص با داده‌های عینی کم است. به همین علت  هدف کلینیک آفتابگردان، توصیف عوامل مهم برای بیماران هنگام تصمیم گیری  انجام این کار  و توصیف در تکنیک جراحی است، پس به خواندن ادامه دهید.

معرفی پرینورافی

پرینورافی که به آن پرینئوپلاستی نیز گفته می‌شود، یک جراحی زیبایی اندام تناسلی زنانه است که بر روی عضلات پرینه کار و واژن را سفت می‌کند. پرینه ناحیه قابل مشاهده بین واژن و راست روده هست که در برخی مواقع  دچار پارگی و یا شل  و اپیزیوتومی‌ها بریده می‌شوند.

ایده پشت پرینورافی بازسازی داخل واژن با کاهش اندازه دهانه  و طبیعی جلوه دادن این ناحیه است. این جراحی شامل برداشتن پوست اضافی و تگ‌های پوستی شل است. ماهیچه‌های زیرین بخیه می‌شوند و بدن پرینه را به هم نزدیک می‌کند تا  احساس نرمی بیشتری در دهانه واژن ایجاد شود.

مطالعه بیشتر : برای بررسی دقیق انجام لابیاپلاستی با لیزر مقاله ی تحقیقات اصلی جراحی لابیاپلاستی بدون بخیه با لیزر را مطالعه فرمایید.

چه چیزی باعث آسیب به پرینه و چرا به پرینورافی نیاز دارید؟

واژن ممکن است به دلایلی، خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد. یکی از مهمترین دلایل زایمان است که در آن ماهیچه‌های واژن کشیده و باز شدن واژن از بین می‌رود. زایمان طبیعی منجر به پارگی پرینه می‌شود و واژن را غیر معمول  می‌کند. به غیر از این، سایر مواردی که دهانه واژن بیمار  را کشیده، باز  و یا به  بیمار آسیب می‌رساند، عبارتند از:

احساس پهن بودن واژن به دلیل پارگی پرینه

تکنیک‌های اپیزیوتومی که به درستی ترمیم نشده‌اند

حمایت کمتر از لگن

بی‌اختیاری ادرار

کاهش یا افزایش وزن شدید.

تروما یا جراحت.

زور زدن یا ضربه به کرات(مانند اسب سواری).

ورزش با تاثیر بالا.

سایر بیماری‌های زنان و زایمان.

ژنتیک

سن.

این‌ها برخی از دلایلی هست  که منجر به اختلالات جنسی مانند کاهش میل جنسی، افزایش خشکی واژن و ناتوانی در رسیدن به ارگاسم شود. در چنین مواردی سفت کردن واژن با این روش، باعث کاهش اندازه دهانه و سفت شدن ماهیچه‌ها می‌شود.

اما بسیاری اززنان،  برای رفع شلی پوست در دهانه واژن خود به دنبال جراحی  این روش هستند. این موضوع منجر به کاهش رضایت در هنگام رابطه جنسی یا احساس خودآگاهی می‌شود. برخی از دلایلی که زنان برای انجام، پرینورافی انتخاب می‌کنند عبارتند از:

پوست شل، برجسته یا خالی در حواشی واژن

بافت اسکار بیش از حد پس از اپیزیوتومی یا پارگی در هنگام زایمان واژینال.

از دست دادن حس هنگام رابطه جنسی.

عزت نفس پایین.

میل جنسی کم (عدم تمایل به رابطه جنسی).

تحریک، ناراحتی یا درد واژن.

بی اختیاری ادرار یا روده.

مطالعه بیشتر : برای بازدید از تمامی خدمات درمان بیماری های نشیمنگاه از سایت کلینیک آفتابگردان دیدن فرمایید.

اطلاعاتی در مورد پرینورافی که باید دانست

پرینورافی به سفت شدن دهانه واژن،کمک زیادی می‌کند. با این حال،  بر کانال یا قسمت داخلی واژن بیمار تأثیر نمی‌گذارد. قبل از عمل کلینیک آفتابگردان توصیه می‌کند، علائم و تمایلات خود برای جراحی را با متخصص زنان  در میان بگذارید. آن‌ها باید به هر سؤالی که بیمار  در مورد این روش دارد، پاسخ دهند و در درک خطرات و مزایای آن نیز  کمک کنند.

این تکنیک با بیهوشی موضعی یا عمومی بسته به شرایط و میزان کار بیمار، انجام می‌شود. متخصص زنان برشی در دهانه واژن بیمار ایجاد، سپس پوست اضافی یا بافت اسکار را بریده و لایه‌های عضلانی عمیق‌تر اطراف واژن بیمار را ترمیم می‌کند. در نهایت لبه‌های برش با بخیه بسته می‌شود.

این روش حدود یک ساعت طول می‌کشد. در نتیجه، بیمار پس از بهبودی کوتاه در کلینیک می‌تواند  به خانه برود.  باید گفت که بستری شدن در بیمارستان به ندرت مورد نیاز است. مانند بسیاری از روش‌ها، بدن بیمار برای بهبودی پس از این کار  به زمان نیاز دارد. بیمار در چند روز اول می‌تواند، کمی تورم و ناراحتی داشته باشد که پزشکان کلینیک آفتابگردان یخ و مسکن‌ها را برای کمک به این درد توصیه می‌کنند. حمام  مرطول کردن  ناحیه  مورد نظر در چندین اینچ آب گرم نیز ممکن است در هفته های اول بهبودی آرامش بخش باشد.

نتیجه:

کلینیک آفتابگردان، متعهد به ارائه مراقبت‌های در سطح جهانی برای زنان و مردان  در هر سنی است. در این کلینیک مورد نظر خدمات بهداشت و فراتر از آن ارائه می‌شود. چه بیمارانی به کلینیک آفتابگردان  ارجاع داده شوند و چه در حال حاضر یک متخصص در آن‌جا داشته باشند، پزشکان   از نزدیک با آن‌ها همکاری می‌کنند تا توصیه‌های درمانی و مراقبت‌های بعدی را برای کمک به بیمار  ارائه دهند.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.