اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

لابیاپلاستی بدون بخیه با لیزر: جراحی زیبایی اندام تناسلی زنان شامل روشهایی است که اندازه و سایز دهانی  لابیا را تغییر  می‌دهد. رویه این شکل درمان در پزشکی به عنوان درمانی برای هیپرتروفی لابیا نیز شناخته می‌شود که هر روز متداول‌تر  و راه‌کارهای گوناگونی وجود دارد که هیچ رویکرد بهینه‌ای پیشنهاد نشده است. با این حال، یکی از این راه‌کارها لیزر است.  برای ارزیابی کارایی و ایمنی این تکنیک و روش‌، تجزیه و تحلیل‌هایی انجام گرفته که نتایج نشان می‌دهد، اکثریت زنان هیچ عارضه ای را گزارش نکردند و  همه بیماران رضایت بالایی را به دنبال داشته‌اند. در این نوشته با پزشکان متخصص کلینیک آفتابگردان همراه شوید تا توضیحاتی را به شما ارائه دهند.

مطالعه بیشتر : برای مشاهده تمامی خدمات کلینیک از سایت کلینیک آفتابگردان دیدن فرمایید.

بررسی لابیاپلاستی؛ بدون بخیه با لیزر

مقدمه روش‌های ترمیمی که برای زیبایی و بهبود عملکرد بافت‌ها و اندام‌های انسان طراحی شده‌اند، هزاران سال است که در دسترس بوده و انجام می‌شود. اما تغییرات فرهنگی در 2 دهه اخیر و دستیابی به کمال در جوامع مدرن و از نظر اقتصادی توسعه‌یافته، زنان را با این ایده راحت‌تر کرده است. بر اساس داده‌های منتشر شده، بیش از نیمی از زنانی که به دنبال لابیاپلاستی بدون بخیه با لیزر هستند، می‌خواستند ظاهر لابیا مینور  خود را بهبود بخشند و در برخی مطالعات نیز تقریباً همه زیبایی شناسی را به عنوان یکی از دلایل ذکر کردند. اما به گفته پزشکان کلینیک آفتابگردان  سایر دلایل عدم تقارن، عملکردی (درد مربوط به ورزش، لباس، یا فعالیت جنسی، خارش، سوزش پوست) اذیت شدن هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ و یا غیره است. با در نظر گرفتن همه موارد، معیارهای “فرج ایده آل” بسیار ذهنی هستند، بنابراین تصمیم برای انجام این روش باید بر اساس ادراک بیمار و صلاحدید جراح باشد. محدوده سنی بیمارانی که تمایل به انجام این کار دارند،  بین 20 تا 63 سال (متوسط 39 سال) است. این روش معمولاً به صورت سرپایی و وقتی انجام می‌شود،  کلیتوریس و  مجرای ادرار تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند. همچنین، یک روش زنانه نیست و بر زایمان تأثیر نمی‌گذارد.

انجام لابیاپلاستی با لیزر با چه مزایا و خطراتی همراه است؟

به گفته پزشکان متخصص کلینیک آفتابگردان، لابیای بلند می‌تواند زن را نسبت به بدن خود بسیار خودآگاه و برخی از فعالیت های بدنی را ناراحت کننده  و یا حتی دردناک کند. پس به جرات می‌توان گفت  لابیاپلاستی با لیزر، ناراحتی و تحریک را می‌تواند تا حد زیادی کاهش دهد، حتی  اگر به طور کامل از بین نرود. با انجام این کار، زنان اغلب احساس آرامش می‌کنند و اعتماد به نفس جنسی بیشتری را به دست می‌آورند که مزیت بزرگی محسوب می‌شود. کاهش لابیال همچنین می‌تواند حفظ بهداشت فردی را آسان‌تر و به ساده‌سازی فعالیت‌هایی مانند ادرار کردن نیز کمک می‌کند.

انجام با این روش با دوره نقاعت بسیار کوتاه، چیزی حدود چند روز همراه  است. علاوه بر آن‌که بیمار به بهبودی خیلی سریع، دست پیدا خواهد کرد. تحقیقات زیادی نیز نشان داده که این روش باعث می‌شود تا از جمع شدن باکتری و بروز  عفونت  جلوگیری شود. شکلی طبیعی خود را حفظ و به هیچ عنوان حس‌های طبیعی از بین نخواهد رفت. بخیه‌ها قابل حل و نیازی به برداشتن ندارند که از مزیت‌ها است.

همه جراحی‌ها با سطحی از خطر مانند التهاب و عفونت همراه هستند. با این حال، این خطر با لیزر به حداقل می‌رسد، زیرا از دست دادن خون کم و یا بدون از دست دادن وجود دارد. تورم به حداقل می‌رسد و مدیریت فرآیند بهبود نیز آسان‌تر است.

سایر توصیه‌های مراقبت از خود پس از لابیاپلاستی با لیزر

پس از جراحی، اکثر بیماران به مدت چند ساعت برای مشاهده و تسکین درد در کلینیک خواهند ماند تا در صورت لزوم، اقداماتی برای جلوگیری از ترومبوآمبولی انجام  شود. استراحت برای بهبود گردش خون در محل عمل، بسیار اهمیت دارد.  پس باید گفت اگر بیمار بنشیند،  بلافاصله روی زخم فشار می‌آورد، بنابراین پیشنهاد می‌شود به جای آن به پشت دراز بکشند.

مطالعه بیشتر : برای بازدید از تمامی خدمات زیبایی زنان از سایت کلینیک آفتابگردان دیدن فرمایید.

به طور معمول پزشکان به بیمار توصیه می‌کنند که حداقل یک هفته استراحت داشته باشند تا معالجه به خوبی پیش رود. همان‌طور که پیاده‌روی کوتاه و کم هر چند ساعت یکبار به پیشگیری از لخته شدن خون بعد از عمل در رگ ها کمک می‌کند، بیمار از راه رفتن زیاد، نشستن و کار دشوار و سخت  باید حداقل تا یک ماه پس از عمل دوری کند تا فشار بر روی محل عمل به حداقل برسد و چسبندگی  یابد. فلپ‌های اپیتلیال زور زدن، بلند کردن وزنه‌های سنگین، انجام کارهای سنگین و یا دویدن  نیز  ممکن است به پرینه فشار وارد کند و باعث شکستگی زخم شود. رانندگی باید تنها زمانی از سر گرفته شود که درد آنقدر خفیف باشد که برای کنترل، بیمار نیازی به مصرف دارو نداشته  باشد. همچنین پزشکان  توصیه می‌کنند مدتی بیمار از  دوچرخه سواری و  یا اسب سواری، به طور کل از نشستن بر روی اشیاء اجتناب کنند.

 

مصرف دخانیات و مواد غیرقانونی اغلب روند بهبودی را کند می‌کنند، پس بیمار  حداقل به مدت 8 هفته نباید از آنها استفاده کند. برای جلوگیری از یبوست که ممکن است باعث درد در ناحیه زخم شود نیز مصرف یک رژیم غذایی با فیبر بالا با مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه و همچنین آب فراوان توصیه می شود.

نتیجه‌گیری:

به گفته پزشکان متخصص کلینیک آفتابگردان، لابیاپلاستی با لیزر بدون بخیه روشی ایمن و مؤثر برای بهبود زندگی زنان است و با درجه بالایی از رضایت بیماران همراه است.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.