اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

تزریق ژل و چربی به واژن، از جمله مشکلات و مسائل پراهمیت زیبایی در آناتومی دستگاه تناسلی خارجی زنان شلی، چین و چروک و فرورفتگی در لابیا بزرگ است. اما در دنیای امروز که با پیشرفت علم پزشکی مواجه هستیم، می‌توان با استفاده از فیلر هیالورونیک اسید در ناحیه تناسلی مشکل را برای مدت کوتاهی حل کرد. پرکننده های اسید هیالورونیک که در ناحیه تناسلی اعمال می‌شوند، دستاوردهای زیبایی و عملکردی را ارائه می‌دهند. در این مقاله کلینیک آفتابگردان سعی کرده تا راجع به تزریق ژل و چربی به واژن صحبت بیشتری داشته باشد، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

علل شلی ناحیه واژن چیست؟

شلی بافت ناحیه تناسلی خارجی می‌تواند به دلیل عوامل مختلفی ایجاد شود. شلی و افتادگی فرج که باعث می‌شود اندام تناسلی زنان پیرتر از آن‌چه که هست به نظر برسد، می تواند ناشی از عواملی مانند:

مطالعه بیشتر : برای بازدید از تمامی خدمات درمان بیماری های نشیمنگاه از سایت کلینیک آفتابگردان دیدن فرمایید.

  • ساختار ضعیف کلاژن به دلیل ویژگی‌های ژنتیکی فرد،
  • بارداری و زایمان،
  • افزایش و کاهش وزن سریع،
  • تحریک مزمن و دیستروفی فرج،
  • دوره یائسگی،
  • سیگار کشیدن،
  • عادات بد غذایی،
  • آدمی با پوست روشن بودن،
  • سالخورده،
  • فشار.

که در تمام این حالات می‌توان از پیوند چربی یا تزریق ژل در ناحیه واژن برای جوان سازی و زیاد شدن آن استفاده کرد. این مواد مورد نظر، علاوه بر حجم دهی اثرات مرطوب کنندگی نیز بر روی بافت دارند.

در چه مواردی ژل و چربی به واژن تزریق می‌شود؟

موارد زیادی وجود دارد که از تزریق ژل و چربی به واژن می توان  استفاده کرد که کلینیک آفتابگردان به آن‌ها اشاره خواهد کرد. یکی از این موارد بزرگ کردن لابیا بزرگ و یا به اصطلاح تقویت لب هست. در زنانی که لابیا بزرگ آن‌ها کوچکتر از حد طبیعی است، با هدف افزایش اندازه لابیا ماژور یا پنهان کردن لبهای کوچک انجام می‌شود.

مورد دیگر به جمع شدن لابیال بر می‌گردد که برای از بین بردن ریزش‌ها و چین و چروک‌های لابیا مینور انجام می‌شود. از بین بردن عدم قرینه لب، اگر یک لبه از نظر فرم و شکل با دیگری متمایز باشد، بزرگتر و یا کوچکتر از دیگری باشد، بهتر است یکسان سازی انجام شود. خارش و سوزشدر اثر نازک شدن پوست در دوره یائسگی، رواج زیادی دارد. پس تزریق ژل و چربی، راه حل مناسب برای بیمارانی بوده است که از خشکی واژن ناشی از یائسگی رنج می‌برند.

زنان زیادی هستند که  رابطه جنسی آن‌ها، بسیار دردناک و با  علائمی مانند درد و احساس سوزش در ورودی واژن همراه است که انجام این روش کمک زیادی به آن‌ها نیز خواهد کرد. این مورد را نیز نباید فراموش کرد که تزریق چربی به واژن با لیزر، بدون محدودیت سنی صورت می‌گیرد. این بدان معنا است که زنان از مرحله بلوغ تا یائسگی، قادر به انجام هستند. با این حال توصیه می‌شود، اگر دچار یکی از موارد بالا هستند، تزریق انجام شود.

مطالعه بیشتر : برای اطلاع از این که تزریق ژل برای چه افرادی مناسب است مقاله ی تزریق ژل و چربی به واژن، یک تکنیک امیدوار کننده را مطالعه فرمایید.

شرایط نامطلوب پس از استفاده از تزریق چربی و ژل به واژن چیست؟

ژل و چربی که برای تزریق به واژن استفاده می‌شود، یک قسمت طبیعی در همه موجودات زنده هست که دارای خواص زیست سازگار، تجزیه پذیر، ویسکوالاستیک و رطوبت سنجی مناسب است. اما با این وجود، ممکن است بیمار با شرایط نامطلوب مواجه شود که بهتر است از آن اطلاع داشته باشد تا با آگاهی کامل، انجام دهد.

در ابتدا به این مورد باید اشاره کرد که بیمار در اوایل دوره   با قرمزی در ناحیه اعمال و یا با عکس‌العمل‌های آلرژیک مواجه شود. خارش و یا درد خفیف در محل تزریق نیز از دیگر شرایط نامطلوب محسوب می‌شود.  کلینیک آفتابگردان توصیه می‌کند، دانستن خاصیت واکنش تماسی این نوع مواد بسیار ضروری است. در موارد بسیار نادر نیز ممکن است بیمار با خطراتی مانند شوک همراه شود. آمبولی ریه و انسداد عروق نیز  از عوارض نادر اما خطرناک هستند.

نتیجه:

همان‌طور که در بالا گفته شد، بیمار ممکن است با تزریق چربی و ژل به واژن با خطرات احتمالی مواجه شود. پس به منظور به حداقل رساندن این خطرات، اطمینان از این‌که پزشک آناتومی دستگاه تناسلی را به خوبی می‌شناسد و در این روش با تجربه است، اهمیت زیادی دارد. از طرفی باید شرایط آسپتیک را رعایت کرد و از صدمات اندام جلوگیری کرد تا خطر عفونت به حداقل برسد. به همین خاطر ما پزشکان کلینیک آفتابگردان را به شما معرفی می‌کنیم. همچنین در این کلینیک، فقط از موادی استفاده می‌شود که دارای گواهی CE برای کاربردهای تناسلی هستند.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.