اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

اگر بیماران مبتلا به شقاق مقعدی به داروها پاسخ ندهند، پزشک ممکن است روش لیزر فیشور را برای ادامه دوره درمان تجویز کند. لیزرهای کم توان صرفاً برای تسهیل روند بهبودی و  پرقدرت برای انجام عمل جراحی استفاده می‌شود.

کم توان در مراحل اولیه بیماری (یعنی در 10 تا 20 روز اول ظهور شقاق مقعدی) استفاده می‌شود، در حالی که  پرقدرت برای جراحی شقاق از طریق اسفنکتروتومی استفاده می‌شود. اما بیماران زیادی هستند که درمان  بیماری با جراحی را به این روش مورد نظر ترجیح می‌دهند، پس کلینیک آفتابگردان تصمیم گرفته تا در مورد این  روش درمان  بیشتر صحبت کند، در ادامه همراه ما باشید.

جراحی فیشر با لیزر چیست؟

فیشر  با لیزر، یک روش جراحی پیشرفته برای درمان شقاق مقعدی است. در این روش از پرتو دستگاه  برای تخریب ناحیه بافت اسکار استفاده می‌شود. شقاق مقعدی پارگی خطی یا زخم باز در دهانه مقعد هست که به دلیل ضربه یا آسیب ایجاد و  باعث درد، خارش و خونریزی می‌شود.

مطالعه بیشتر : برای دانستن این که فیستول چیست و. روش درمان فیستول مقاله ی درمان فیستول با لیزر، بازگشت آرامش و آسایش به بیمار را مطالعه فرمایید.

آناتومی و فیزیولوژی ناحیه مقعد بدین شکل هست که مقعد انتهای بیرونی دستگاه گوارش بدن انسان قرار دارد که کانالی به طول 2 اینچ است که مدفوع از طریق آن از بدن خارج می‌شود    . توسط عضلات اسفنکتر داخلی، خارجی و عضلات کف لگن احاطه شده  که برای دفع مدفوع باز و بسته می‌شود.

مقعد به صورت پروگزیمال به رکتوم (قسمت نهایی روده بزرگ) متصل  و کانال مقعدی در لبه از جایی که مدفوع از بدن دفع می‌شود به پایان می‌رسد. راست روده توسط سلول‌های اپیتلیال ستونی پوشیده شده، در حالی که کانال مقعد توسط سلول‌های اپیتلیال سنگ‌فرشی پوشیده شده است.

مقعد همچنین حاوی شبکه‌ای از رگ‌های خونی و سلول‌های عصبی است.

وقتی رکتوم پر می‌شود، بدن میل به اجابت مزاج را احساس می‌کند. اسفنکتر داخلی مقعد شل می شود و مدفوع را از راست روده به داخل کانال مقعد می‌راند. هنگامی که اسفنکتر خارجی مقعد شل می‌شود، مدفوع از

خطرات تاخیر در جراحی  فیشر با  لیزر

اگر شقاق مقعدی به موقع درمان نشود، ممکن است ناراحت کننده باشد و بر فعالیت‌های روزانه تأثیر بگذارد. خطرات تاخیر در جراحی فیشر با  لیزر ممکن است شامل برخی از موارد شود که کلینیک آفتابگردان به آن اشاره خواهد داشت:

  • درد شدید در هنگام اجابت مزاج
  • احساس سوزش
  • عارضه شقاق مزمن مقعد
  • عفونت
  • ایجاد شقاق مقعدی به فیستول مقعدی

اطلاعاتی که هر قبل از فیشر با لیزر باید دانست

با وجود آن‌که درمان فیشر با لیزر در مقایسه با سایر روش‌ها بهتر و جواب‌گویی سریع‌تری دارد. اما بیمار قبل از انجام آن باید اطلاعاتی داشته باشد که کلینیک آفتابگردان  خواهد گفت. در ابتدا به  تجربه و مهارت جراح و انتخاب کلینیک باید اشاره کرد که  از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بهتر است به یک جراح عمومی و متخصص  که در درمان جراحی  با این روش آشنایی کامل دارد و  مجرب هست، مراجعه کنید. استفاده از روش‌ها و تجهیزات پیشرفته و رضایت بیماران قبلی از دیگر معیارهای هست که می تواند در انتخاب بهترین کلینیک به بیمار کمک کند.

مطالعه بیشتر : برای بازدید از تمامی خدمات درمان بیماری های نشیمنگاه از سایت کلینیک آفتابگردان دیدن فرمایید.

جراحی بدین روش، نیازمند مهارت بالا و ویژه است. پس  اگر بیمار به یک جراح عمومی مجرب و متخصص مراجعه کند، می‌تواند مطمئن باشد که جراحی  را با خیال راحت انجام می‌دهد. علاوه بر این با خطرات و عوارض جراحی معمولی شقاق مقعدی همراه نیست.

در مقایسه با جراحی‌های معمولی، می‌توان گفت که روشی دردناک نیست. صرف نظر از نوع دستگاه، این یک روش سرپایی است که باعث درد یا خونریزی نمی‌شود. هزینه فیشر با لیزر به مرحله بیماری و مکانی که این روش در آن انجام می‌شود، بستگی دارد. اگرچه جراحی به این روش نسبت به جراحی معمولی با استفاده از تیغه و کوتر گران‌تر است، اما مزایای آن، از جمله دوره نقاهت بسیار کوتاه، در زمان و هزینه بیمار پس از درمان صرفه‌جویی می‌کند.

این روش درمان یک گزینه برای موارد حاد در مراحل اولیه بیماری است، نه برای موارد مزمن و باید گفت که معمولاً 12 جلسه طول و هفته ای دو یا سه بار انجام می شود. در واقع بر خلاف جراحی فیشور با لیزر پرقدرت که در یک جلسه انجام می‌شود.

در برخی موارد، لیزر درمانی با دارو برای درمان شقاق حاد مقعد ترکیب می‌شود.

نتیجه:

در این مقاله سعی شد تا در مورد فیشر با لیزر، توضیحاتی داده شود. اما همان‌طور که در قسمت بالا گفته شد، بهتر  است توسط جراح متخصص و باتجربه انجام شود که ما به شما کلینیک آفتابگردان را معرفی می‌کنیم.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.