اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

هموروئیدها ساختارهای طبیعی در بدن انسان هستند که فقط در صورت علامت‌دار بودن به صورت پاتولوژیک دیده می‌شوند. امروزه، تکنیک‌های جدیدی با استفاده از لیزر  ظاهر شده‌اند که پس از تعیین موقعیت شریان‌های هدف، جریان خون را در حین برخورد و کوچک شدن مخاط و زیر مخاط موضعی در عمق 4 میلی‌متری مسدود می‌کند.  در این مقاله هدف کلینیک آفتابگردان، ارائه دیدگاهی گسترده در مورد این تکنیک جدید و پیامدهای آن در پیگیری بعد از عمل با یک بررسی سیستماتیک است، پس به خواندن ادامه دهید.

شرح شرایط هموروئید

هموروئیدها ساختارهای طبیعی بدن انسان هستند که  معمولاً بر اساس مکانشان طبقه‌بندی می‌شوند. یعنی داخلی (از بالای خط دندانه‌دار ایجاد و توسط مخاط مقعد پوشانده و خارجی از زیر خط دندانه‌ای منشأ  و توسط آنودرم پوشانده می‌شود). به طور کلی، بواسیر زمانی که علامت‌دار شود به عنوان یک بیماری در نظر گرفته و شایع‌ترین تظاهر بیماری، خونریزی مقعدی بدون درد در هنگام دفکت است که درد در بیماران مبتلا به این نوع بیماری  بیشتر به دلیل شقاق و آبسه مقعدی است.

مطالعه بیشتر : برای دانستن این که فیستول چیست و. روش درمان فیستول مقاله ی درمان فیستول با لیزر، بازگشت آرامش و آسایش به بیمار را مطالعه فرمایید.

پاتوفیزیولوژی این بیماری، هنوز ناشناخته  است. با این حال، یک نظریه فرض می‌کند که افزایش مزمن فشار داخل شکمی در ترکیب با عدم وجود دریچه‌ها در داخل وریدهای رکتوم، می‌تواند تخلیه وریدی از سینوسوئیدها را در حین اجابت مزاج محدود کند که منجر به اتساع غیرطبیعی سینوس‌ها و در نتیجه، خونریزی ناشی از ترکیدن و یا آسیب مخاطی می‌شود.

شرح  هموروئید با لیزر

در روش لیزر هموروئیدی، پزشکان  از دستگاه‌های مختلفی  استفاده می‌کنند که در طول موج 980 نانومتر  به صورت انتخابی روی هموگلوبین عمل و باعث بسته شدن آن می‌شود. برای این روش نیازی به بیهوشی عمومی نیست و در صورت درخواست بیمار می‌توان داروهای مسکن را در حین عمل تجویز کرد. یک داپل مبدل er (کاوشگر 20 مگاهرتزی با قطر 3 میلی‌متر) می‌تواند برای کمک به شناسایی شاخه‌های انتهایی شریان‌های هموروئیدی فوقانی تقریباً 3 سانتی‌متر نزدیک به خط دندانه‌دار استفاده شود. این دستگاه در حالی که بیمار در وضعیت لیتوتومی قرار دارد به رکتوم وارد  و پس از شناسایی شریان، هدف توسط لیزر جایگزین می‌شود.

اطلاعاتی در مورد درمان هموروئید با لیزر

شما  به عنوان یک بیمار از درمان هموروئید با لیزر چه اطلاع و توقعی دارید؟ در این قسمت کلینیک آفتابگردان به این مورد اشاره خواهد داشت:

 • این روش بدون بستری انجام می‌شود.  بدین معنا که درمان یک روش روزانه و بیمار در همان روز بدون اقامت یک شبه در بیمارستان ترخیص خواهد شد. معمولا کمتر از 15 دقیقه برای انجام تحت بی حسی موضعی طول می‌کشد.
 • می‌تواند در مرحله 3 و با محدودیت مرحله 4 از این بیماری مورد نظر،  استفاده شود.
 • از زخم‌های بزرگ‌تر مانند برداشتن هموروئید معمولی اجتناب می‌شود
 • زمان استراحت در کار و ورزش در مقایسه با جراحی معمولی بسیار کم و اکثر بیماران پس از 5 تا 7 روز دوباره برای کار مناسب هستند.
 • مطالعات، اثربخشی و کیفیت زندگی بهتری را پس از هموروئیدوپلاستی با لیزر در مقایسه با بستن باند لاستیکی رایج نشان داد.
 • بالشتک هموروئیدی که برای خاصیت ارتجاعی، حساسیت و آب بندی در برابر گاز و مایع مقعد مهم است، حفظ شده و به شکل  طبیعی کاهش می‌یابد.
 • عضله اسفنکتر به طور مطلوب محافظت می‌شود
 • یک روش ایمن با عوارض کم هست
 • خونریزی بعد از عمل از کانال‌های لیزر ممکن است رخ دهد، اما هرگز خطرناک نیست و معمولاً با اعمال فشار ملایم می‌توان آن را متوقف کرد.
 • تورم موضعی و ترومبوز مقعدی در 1 تا 2 هفته اول غیر معمول نیست، اما خود به خود از بین می‌رود.
 • التهابات باکتریایی تا تشکیل فیستول قابل تصور است، اما تاکنون مشاهده نشده است.
 • نتایج بلند مدت بسیار خوبی را می‌توان انتظار داشت. 90 درصد از بیماران تحت درمان پس از 3 سال بدون علامت هستند.
 • از آن‌ جایی‌که بهبودی درمان با این تکنیک، اغلب کوتاه و درد آن نیز کمتر است. پس می‌توان نتیجه گرفت که دلیل برای تاخیر درمان وجود ندارد.

مطالعه بیشتر : برای بازدید از تمامی خدمات درمان بیماری های نشیمنگاه از سایت کلینیک آفتابگردان دیدن فرمایید.

نتیجه:

حال که با بیماری هموروئید و تکنیک لیزر آن آشنا شدید،  پزشکان متخصص و با تجربه ما  در زمینه خود بهترین هستند و در آخرین تکنیک‌های درمان تجربه دارند. درکلینیک آفتابگردان، امکانات پیشرفته‌ای داریم و از جدیدترین تکنیک‌های کم تهاجمی برای دستیابی به بهبودی سریع‌تر با کمترین زمان استراحت استفاده می‌کنیم.  در کلینیک آفتابگردان تمرکز بر روی مراقبت از بیمار و ایمنی در یک محیط دلسوز است، پس برای رزرو مشاوره تماس بگیرید

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.