اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

لابیاپلاستی چیست ؟ اکثر خانم ها به هنگام صحبت کردن در مورد مسائل و مشکلات جنسی و تناسلی احساس راحتی نمی کنند. صحبت کردن در مورد این مسائل همیشه تابو بوده است. یکی از این مسائل که در میان خانم ها بسیار رواج دارد، نارضایتی و یا خجالت از شکل ظاهری و اندازه ی واژن می باشد. بزرگ بودن لب های واژن در هنگام انجام حرکات ورزشی، پوشیدن لباس های تنگ و حتی رابطه جنسی باعث ایجاد ناراحتی می شود. اگر شما هم با چنین مشکلی رو به رو هستید، پیشرفت علوم پزشکی این امکان را داده است تا از طریق عمل زیبایی Labiaplasty این مشکل را برطرف نمایید.

عمل لابیاپلاستی چیست ؟

در دنیای امروز علاوه بر توجه به زیبایی ظاهر، زیبایی اندام های بدن نیز به صورت چشمگیر مورد توجه قرار گرفته است. یکی از مواردی که توجه خانم ها را به خود جلب نموده است، زیبایی ظاهری اندام جنسی می باشد. اندام جنسی زنان از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. یکی از این قسمت ها لابیا نام دارد. لابیا، یک اندام گوشتی مانند است که از اعضای داخلی دستگاه تناسلی زنان مانند کلیتوریس و دهانه واژن محافظت می کند.

در برخی خانم ها به دلایل متفاوتی لابیاهای دستگاه تناسلی بزرگ، بدشکل و بد رنگ شده و در نتیجه منجر به تحریک جنسی مزمن، قابل دیدن بودن از روی لباس های تنگ و حتی عدم اعتماد به نفس حین برقراری رابطه جنسی می شود. در این شرایط خانم ها در صدد اصلاح این مشکل ساختاری بر می آیند. عمل جراحی که به اصلاح این مشکل می پردازد، عمل لابیاپلاستی نام دارد. در این عمل لبه های داخلی و یا خارجی واژن کوتاه شده و اصلاح می گردد.

جراحی لابیاپلاستی در تهران

در این روش که از لیزر مونالیزا استفاده می شود، برش لابیا ها به جای چاقوی جراحی توسط لیزر صورت می گیرد. با توجه به این که واژن منطقه ی حساسی است و مقدار زیادی عصب در این ناحیه وجود دارد عمل لابیاپلاستی با لیزر بسیار راحت بوده و حتی دوره ی نقاهت کمتری هم دارد.

از دیگر مزایای جراحی با لیزر انعقاد سریعتر خون در نتیجه خونریزی و التهاب کمتر را می توان نام برد. همچنین دقت بالای لیزر می تواند نتیجه ی بسیار بهتری را رقم بزند. امروزه این عمل زیبایی با لیزر نیزاز سایر گزینه های درمانی است که بدون نیاز به بی حسی وبیهوشی با کمترین درد توسط لیزر مونالیزاتاچ قابل انجام است.

عمل لابیاپلاستی در شمال تهران

واژن دارای عصب های فراوان می باشد. به همین دلیل ممکن است ، خطراتی داشته باشد ، در ادامه درمورد خطرات این عمل را به شما خواهیم گفت .

به دلیل آسیب های جزعی که به بافت واژن وارد می شود، بعد از عمل فرد کمی احساس تورم و کبودی خواهد کرد. همچنین ممکن است در هنگام ورزش کردن و یا فعالیت های روزانه فرد کمی احساس ناراحتی کند. لازم به ذکر است این احساس کاملا طبیعی می باشد و پس از مدتی کاملا از بین می رود.

نتایج این جراحی چیست : این عمل معمولاً به لب‌‌های کوتاهتری می‌‌‌انجامد که دیگر در زیر سطح لب‌‌های بزرگ مودار آویزان نیستند. اکثر بیمارانی که مبتلا به علائم ناشی از چرخش و کشیدن لب‌‌ها هستند عموماً بعد از عمل تسکین می‌‌‌یابند. با توجه به مطالعات متعدد، جراحی جراحی زیبایی واژن با میزان رضایت بیش از 90 درصد همراه است.

عمل های جراحی به دو دسته ریسک پذیر و بدون ریسک تقسیم می شوند. در صورتی که عمل جراحی بر اساس اصول صحیح جراحی، تحت نظر متخصص ماهر و در محیط کاملا استریل و بهداشتی انجام شود، می تواند بی خطر باشد. عمل لابیا پلاستی جز عمل های بدون ریسک قرار دارد اما دقت کنید که شرایطی که در بالا ذکر شد (محیط استریل، پزشک ماهر و رعایت اصول بهداشتی) نیز باید در نظر گرفته شود.

آیا جراحی لابیا پلاستی دردناک است ؟

این بیشترین سوالی است که توسط خانم ها پرسیده می شود. معمولا خانم ها فکر می کنند که این عمل بسیار دردناکی است البته دلیل این تصور می تواند وجود عصب های حسی فراوان در لبه ی واژن باشد. ولی در این باره اصلا جای نگرانی نیست چون عمل زیبایی واژن را می توان تحت بی حسی کامل و یا بیهوشی عمومی انجام داد.

انواع جراحی زیبایی واژن

Seculped linear : در این روش می توان هم از چاقوی جراحی و هم از لیزر برای برش زدن استفاده کرد. میزان لابیا یی که برش زده می شود کاملا بستگی به نظر بیمار و تشخیص پزشک دارد. برخی بیماران ترجیح می دهند مقدار کمی از لابیا برداشته شود در صورتی که بعضی دیگر تمایل دارند مقدار بیشتری برش بخورد و زیبایی واژن را در وجود لابیا های کوچکتر می بینند. در نهایت بهد از انجام جراحی با استفاده از نخ قابل جذب و یا غیر قابل جذب محل جراحی را بخیه می زنند.

 

v-wedge resection :معمولا زمانی که فرد ترجیح می دهد مقدار کمتری از لابیا برداشته شود، از این روش استفاده می شود. در این روش، حاشیه ی لب کوچک واژن برداشته می شود که هیچ آسیبی به عصب های حسی وارد نشده و خون ریزی خیلی کمتری دارد در نتیجه دوره نقاهت نیز در این عمل کوتاه تر است.

این جراحی قبل از همه چیز یک جراحی زیبایی به حساب می آید و مناسب برای افرادی است که از ظاهر واژن خود راضی نیستند. مزایای جراحی زیبایی واژن : همینطور این جراحی دارای مزایای زیادی می باشد که باعث می شود خانم های زیادی تمایل به انجام آن داشته باشند.

هزینه جراحی و عمل لابیاپلاستی

هزینه عمل به موارد مختلف و متعددی بستگی دارد از جمله ی این موارد شکل و اندازه ی واژن بیمار می باشد که در هر شخص متفاوت است بنابراین تعداد برش ها ی جراحی نیز متفاوت خواهد شد پس اعلام قیمت را بسیار مشکل می کند. بهتر است برای آگاهی از هزینه جراحی لابیاپلاستی در تهران به صورت حضوری مراجعه کرده تا توسط پزشک معاینه شوید.

جراحی زیبایی واژن یک نوع جراحی زیبایی زنان می باشد که هدف از انجام آن زیبایی شکل ظاهری واژن می باشد. اگرچه شکل تعریف شده ای برای واژن وجود ندارد اما بیشتر خانم ها معتقدند حالت ایده آل واژن، حالتی است که لب های کوچک از لب های بزرگ بیرون نزنند که با این عمل انجام می شود.

با توجه به سطح مشکل هر شخص و بنا به تشخیص متخصص، هزینه عمل لابیاپلاستی متفاوت خواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم که پیش از اقدام برای انجام عمل ، ابتدا یک جلسه با هدف معاینه و مشاوره با پزشک خود داشته باشید. در طی این جلسه، پزشک متخصص علاوه بر توضیح فرایند عمل ، بر اساس شدت مشکل هر فرد میزان هزینه عمل را تعیین می کند.

آیا دختران باکره می توانند جراحی زیبایی واژن انجام دهند ؟

پرده بکارت درون دستگاه تناسلی قرار دارد و فقط در صورتی که جسمی وارد واژن شود آسیب می بیند. در صورتی که عمل بر روی لبه های خارجی واژن انجام می شود و هیچ گونه ارتباطی با پرده بکارت نخواهد داشت بنا بر این هیچ منعی برای دختران باکره نخواهد داشت. در کل همه ی افراد به جز کسانی که از این عمل منع شده اند می توانند این جراحی را انجام دهند.

چه کسانی نباید جراحی زیبایی واژن انجام دهند

کسانی که بیماری تیروئید، هایپر تیروئید و یا فشار خون دارند و این بیماری ها را کنترل و درمان نکرده اند قبل از انجام عمل زیبایی باید به بهبودی کامل برسند سپس می توانند عمل جراحی زیبایی واژن را انجام دهند.

دوره نقاهت جراحی زیبایی واژن چقدر است

برخلاف جراحی های دیگر ، این عملی سبک است و دوره نقاهت کوتاه می باشد. به همین دلیل خانم ها بعد از گذشت چند روز میتوانند به راحتی به سرکار خود برگردند. پس از 72 ساعت می توانند به راحتی از پله بالا و پایین بروند و یا رانندگی کنند. رابطه جنسی را از 4 تا 6 هفته نباید انجام دهند همینطور توصیه می شود تا 3 ماه پس از جراحی مصرف ویتامین داشته باشند. در طول دوره نقاهت نیاز به انجام اعمال ویژه ای نمی باشد. با مراقبت های ساده و مصرف دارو های تجویز شده از طرف پزشک می توان به راحتی این دوره را سپری کرد.

پس از انجام عمل نیاز به 21 روز دوره ی ترمیم است. البته بلافاصله بعد از جراحی دوره ی ترمیم آغاز می شود ولی باید توجه داشت که هر زخمی بعد از عمل جراحی نیاز به دوره ی ترمیم دارند و مدتی طول می کشد تا فرد به بهبودی کامل برسد پس توصیه می شود که بیمار صبور باشد و ترجیحا در هفته ی اول فعالیت هایی نظیر مطالعه یا تماشای تلویزیون که نیاز به تحرک زیادی ندارد انجام دهد.

عمل لابیاپلاستی چقدر طول می کشد؟

پس از برگزاری یک جلسه ویزیت حضوری در مطب پزشک متخصص، جهت عمل به بیمارستان مراجعه می کنید. مدت زمان تخمین زده شده برای عمل لابیاپلاستی حدودا 1 الی 2 ساعت می باشد. در حین این عمل شما بی حسی موضعی دریافت می کنید. پس از اتمام عمل جراحی، می توانید ترخیص شده و به منزل باز گردید.

عوارض این جراحی چیست؟

هرگونه عمل جراحی دارای عوارض می باشد. مانند هر عمل جراحی دیگری، عمل لابیاپلاستی نیز با عوارضی نظیر درد و تورم همراه است. درد ناشی از عمل لابیا پلاستی را می توان با مصرف مسکن زیر نظر پزشک التیام بخشید. تورم به وجود آمده نیز ناشی از بریده شدن بافت و بخیه زدن ناحیه لابیا حین عمل جراحی است که به مرور برطرف شده و کاملا طبیعی می باشد.

مراقبت قبل از جراحی لابیاپلاستی

بعد از انجام عمل لابیا پلاستی ، شما ملزم هستید تا ناحیه تناسلی خود را تمیز نگه دارید. همچنین می توانید از کمپرس آب یخ برای کاهش درد و تورم محل مورد نظر استفاده کنید. برای رعایت بهداشت 24 ساعت پس از انجام عمل می توانید دوش بگیرید اما از هر گونه تماس با ناحیه تناسلی خودداری کنید. همچنین از نشستن در وان پر از آب و مراجعه به استخرهای عمومی خودداری کنید. به مدت یک ماه از هرگونه فشار به اندام جنسی (استفاده از لباس تنگ، ورزش هایی نظیر دوچرخه سواری، سوارکاری و ژیمناستیک) خودداری کنید. از هفته 3 الی 4 جراحی می توانید رابطه جنسی را مجددا از سر بگیرید.

چه سنی برای انجام عمل لابیا پلاستی لازم است؟

در پاسخ به این سوال باید عنوان کرد که در هر شخصی با توجه به شرایط جسمانی و هورمونی فرد، سن عمل متفاوت خواهد بود. اما به طور معمول به خانم های بالای 50 سال (افراد مسن) که روند بهبودی و ترمیمی بدن به کندی انجام می شود، این عمل توصیه نمی شود.به دختران زیر 20 سال نیز به دلیل این که رشد جنسی و بلوغ آن ها هنوز کامل نشده است و ممکن است رشد لابیاها ادامه داشته باشد، این عمل به سنین بالاتری موکول می شود. بنابراین به طور میانگین این عمل در محدوده سنی 20 تا 50 سال انجام می شود.

 

باعث کاهش میل جنسی می شود ؟

خانم ها دو نقطه عصبی متعلق به امیال جنسی دارند. یکی نقطه G که در داخل واژن قرار دارد و دیگری ناحیه کلیتوریس می باشد. در اثر تحریک جنسی این دو قسمت، ارگاسم در خانم ها رخ می دهد. بنابراین هیچ گونه نقطه عصبی مربوط به امیال جنسی در قسمت لابیاها وجود ندارد. در نتیجه عمل لابیاپلاستی هیچ گونه اثری بر کاهش میل جنسی نخواهد داشت.

جراحی لابیاپلاستی با لیزر در تهران

در تکنیک استفاده از لیزر، برش لابیا های اضافی از طریق لیزر انجام می شود. در این روش که نسبت به روش جراحی با تیغ و نخ تهاجم کمتری دارد، برش ها اصولی تر و بهتر انجام شده و در نهایت نتیجه عمل تاثیر گذارتر خواهد بود.

مزایا

چه به صلاحدید پزشک برای رفع مشکلات ساختاری و چه بنا به صلاحدید بیمار به منظور زیبایی انجام شود، دارای مزایای زیادی می باشد. از جمله مزایای عمل لابیا پلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش کیفیت زندگی فرد
  • رضایت از ارتباط جنسی
  • افزایش کیفیت و ارتقای ارتباط جنسی
  • زیبایی ظاهری و حفظ تقارن اندام جنسی
  • عدم نمایان بودن لابیاها در لباس های تنگ و بدن نما
  • عدم تحریکات مزمن در اثر برخورد لابیا ها با لباس یا غیره
  • راحتی در انجام حرکات ورزشی و انجام برخی ورزشها خاص

دوره نقاهت عمل لابیا پلاستی چقدر است ؟

در مقایسه با عمل های جراحی سنگین، طولانی نمی باشد. دوره نقاهت حدودا 30 روز است که بانوان کارمند و شاغل می توانند پس از گذشت یک هفته به محل کار خود بازگردند. البته بسیار مهم است که نکاتی را که قبلا ذکر شده، در دوره نقاهت رعایت کرده تا بهبودی خود را تسریع کنید.

دلایل افزایش میل جنسی پس از عمل لابیاپلاستی چیست؟

با انجام عمل لابیاپلاستی میزان درد در زمان برقراری رابطه جنسی کاهش مییابد و این تنها به دلیل برداشتن پوست اضافی ناحیه تناسلی میباشد که این حالت موجب افزایش میل جنسی میگردد.

خیلی از بانوان از شکل ظاهری ناحیه تناسلی خود راضی نیستند و همین امر موجب کاهش اعتماد به نفس و عدم برقراری رابطه جنسی آنها میشود. عمل لابیاپلاستی سبب زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی و افزایش اعتماد به نفس و در نهایت اشتیاق بیشتر فرد به برقراری رابطه جنسی میشود.

لابیاپلاستی یک روش زیبایی است و تاثیر مستقیمی بر روی ترشح هورمونهای جنسی و یا میزان تحریک پذیری افراد ندارد. همچنین این روش با جراحی تنگ کردن واژن نیز متفاوت است. همانطور که تلاش برای زیبایی صورت سبب افزایش زیبایی و جذابیت افراد می شود و هیچ نوع ارتباط مستقیمی با افزایش میل جنسی ندارد، عمل لابیاپلاستی نیز به عنوان یک روش زیبایی تنها سبب افزایش زیبایی و احتمالا کشش جنسی برای فرد مقابل میشود.

البته همانطور که در مطالب قبل هم به آن اشاره کردیم زیبایی میتواند تاثیر به سزایی در افزایش کیفیت رابطه جنسی داشته باشد ولی اینکه فردی تصور داشته باشد که با انجام روشهای زیبایی میتواند میل جنسی را در خود و یا طرف مقابل بالا ببرد کاملا اشتباه و به دور از منطق علمی میباشد. پس می توان گفت رابطه لابیاپلاستی و افزایش میل جنسی کاملا غیر مستقیم بوده و تنها این روش زیبایی می تواند سبب افزایش کیفیت رابطه شود.

امیدواریم با استفاده از نکات ذکر شده در این مقاله بتوانید دانش خود را در زمینه عمل افزایش دهید.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.