اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

HPV ویروسی  که باعث ایجاد زگیل تناسلی می‌شود. این یک ویروس بسیار شایع هست  که از طریق راه‌های گوناگونی،  قابل انتقال و درمان آن در اسرع وقت بسیار مهم است، زیرا در صورت عدم درمان می‌توانند منجر به مشکلات سلامتی جدی‌تری شوند. با متخصصین کلینیک آفتابگردان در مشهد همراه شوید تا در مورد این بیماری ویروسی و درمان آن با لیزر، توضیحات بیشتری ارائه دهند.

چگونه بفهمیم که زگیل تناسلی داریم؟

بهترین راه برای تشخیص زگیل تناسلی، مراجعه به متخصص است. آن‌ها می توانند ناحیه مورد نظر را بررسی  و تشخیص دهند که آیا بیمار به ویروس HPV مبتلا شده است یا خیر؟ اما به طور کل، زائده‌های گوشتی و کوچکی هستند که در ناحیه تناسلی و مقعد ظاهر می‌شوند. آن‌ها می توانند برجسته یا مسطح، تک یا چندتایی، کوچک یا بزرگ باشند. ممکن است بدون درد  یا باعث احساس سوزش شوند. همچنین، آن‌ها روی پوست و غشاهای مخاطی اندام تناسلی مردانه و زنانه یافت می‌شوند: می‌توانند روی آلت تناسلی، فرج، واژن، دهانه رحم، مجرای ادرار و داخل یا اطراف مقعد قرار بگیرند.

در مورد خانم‌ها با معاینه ناحیه فرج، مقعد و  یا معاینه واژینال با اسپکولوم تشخیص داده می‌شود.

چگونه زگیل تناسلی را با لیزر در مشهد  از بین ببریم؟

هدف از هر درمانی از بین بردن زگیل تناسلی یا کندیلوم‌های قابل مشاهده و همراه با آن، بیشتر علائمی است که می‌توانند ایجاد کنند. با این حال، دستگاه مدرن  امکان تبخیر انتخابی کندیلوم آکومیناتا را فراهم می‌کند و ناراحتی پس از درمان را به حداقل می‌رساند، زیرا باعث التهاب  کمتری می‌شود.

لیزری که در مشهد  برای از بین بردن این بیماری مورد نظر استفاده می‌شود، انرژی گرمایی را در بخش‌های بسیار کوچک بافت متمرکز، بنابراین از خیساندن بافت سالم تناسلی اطراف جلوگیری می‌کند. از سوی دیگر، با تبخیر بافت نرم با محتوای آب بالا کار می‌کند، بدون این‌که به سختی به بافت اطراف آسیب برساند. با تمرکز دقیق پرتو لیزر بر روی ناحیه مورد درمان و تنظیم شدت آن،  سوزاندن عروق کوچک خونی و لنفاوی شروع می‌شود.

اما به طور معمول متخصص، یک کرم بی‌حس کننده روی  ناحیه مورد نظر زده و برای چند دقیقه باقی می‌ماند تا اثر کند، بعداً با کمک این دستگاه مدرن ضایعات یکی یکی از بین می‌روند. اگر هر یک از زگیل‌ها به‌طور خاص حجیم است یا در ناحیه حساسی قرار دارد، متخصص برای جلوگیری از درد از یک بی‌حس کننده موضعی قوی‌تر استفاده خواهد کرد تا نفوذ بیشتری  داشته باشد و درد را کاهش دهد.

زگیل تناسلی و درمان آن با لیزر در مشهد چه مزیت‌هایی دارد؟

باید در نظر داشت که در حال حاضر، لیزر درمانی موثرترین سلاح برای غلبه بر زگیل تناسلی شناخته شده است، پس با مزیت‌های زیادی همراه است که در زیر به آن‌ها اشاره خواهد شد.

لیزر زگیل تناسلی در مشهد

  • برای بیماران زیادی هزینه از اهمیت زیادی برخوردار است، پس باید گفت که در مقایسه با جراحی هزینه کمتری پرداخت می‌شود.
  • همانند بیماری هموروئید، درمان در در کلینیک انجام می‌شود.
  • بیمار، نیازی به بستری شدن ندارد و پس از انجام به روال زندگی عادی خود بر می‌گردد.
  • متخصص، برای از بین بردن زگیل تناسلی با لیزر به زمان زیادی نیاز ندارد. کل آن‌‌ها بلافاصله در طی این فرآیند برداشته می شود که بسته به تعداد، می‌تواند بین 5 تا 15 دقیقه طول بکشد.
  • این مورد را به خاطر داشته باشید که یک جایگزین درمانی عالی در درمان این آسیب شناسی است که نتایج زیبایی و عملکردی عالی دارد.
  • از مزیت بارز دیگر می‌توان گفت که این تکنیک مدرن، امکان تنظیم بسیار دقیق انرژی ساطع شده به بافت را فراهم می‌کند، بنابراین خطر ایجاد اسکار حداقل است.
  • کاهش التهاب بعدی، مهر و موم شدن انتهای عصبی و کاهش درد پس از عمل نیز از مزیت‌های مهم به شمار می‌آید.

نکته‌هایی در مورد زگیل تناسلی و درمان آن با لیزر در مشهد

امروزه به دلیل تغییرات اجتماعی مختلف و رفتار جنسی، ظهور این بیماری مورد نظر ناشی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) در بین مردان و زنان گسترش یافته،  پس بهتر است هر فردی از نکات آن اطلاع داشته باشد. در ابتدا به این مورد باید اشاره کرد که زگیل تناسلی، زنان  را بیشتر از مردان مبتلا  می‌کند. حتی طی تحقیقات اخیری که صورت گرفته در زنان جوان بیشتر دیده، اما می‌توانند در هر سنی ظاهر شوند. نکته دیگر به درمان بر می‌گردد که در اسرع وقت درمان‌های مختلفی وجود دارد، یکی از آن‌ها لیزر شناخته شده  که همانند درمان بیماری شقاق مؤثرتر از سایرین و پزشک می‌تواند این  گزینه درمانی را توصیه کند. مهم است به یاد داشته باشید که همه زگیل‌ها نیازی به برداشتن ندارند. به دلیل آن‌که در برخی موارد،  ممکن است خود به خود از بین برود.

مطالعه بیشتر : برای بازدید از تمامی خدمات درمان بیماری های نشیمنگاه از سایت کلینیک آفتابگردان دیدن فرمایید.

با این حال متخصصین لیزر در مشهد توصیه می‌کنند، اگر علائمی را تجربه کردید که ممکن است نشان دهد به این بیماری مبتلا شده‌اید، مهم است که در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. اگرچه درمان‌های آنلاین زیادی وجود دارد، اما فقط یک پزشک متخصص می‌تواند تشخیص دقیقی ارائه دهد و بهترین روش درمانی را برای شرایط فردی بیمار با توجه به محل، مورفولوژی، تعداد، اندازه و گسترش ضایعات توصیه کند.

اما شاید برای شما هم این سوال پیش  آید که چه مدت طول می‌کشد تا این بیماری  ناپدید شود؟ باید گفت که هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد، زیرا زمان از بین رفتن بسته به فرد و شدت بیماری متفاوت است. با این حال به طور کلی، چند هفته تا چند ماه طول می‌کشد تا کاملاً از بین برود.

نتیجه:

اشکال درمان‌های موضعی در مقایسه با حذف زگیل با لیزر این است که 100٪ موثر نیستند، حتی می‌توانند عوارض جانبی ایجاد کنند. همین مورد باعث شده تا متخصصین  به لیزر درمانی اعتماد بیشتری داشته باشند، زیرا در حال حاضر نوآورانه‌ترین، سریع‌ترین و مؤثرترین روش  و بدون شک عوارض جانبی کمتری دارد. پس، درصدی از بیماران برای حل قطعی مشکل به این تکنیک مدرن نیاز دارند.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.