اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

آیا از ظاهر ناحیه تناسلی خود ناراضی هستید؟ اگر پاسخ شما به این سؤالات مثبت است، لابیاپلاستی می‌تواند راه‌حلی ایده‌آل برای شما باشد در دنیای امروز، زنان بیش از هر زمان دیگری به دنبال زیبایی و سلامت خود هستند. این امر شامل سلامت و زیبایی ناحیه تناسلی نیز می‌شود.

شاید برایتان سؤال باشد لابیاپلاستی چیست؟ چه کاربردی دارد و بهترین مرکز لابیاپلاستی در تهران کجاست؟ برای پاسخ سؤال‌هایتان تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا بیشتر با این روش درمان تناسلی آشنا شوید.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی نوعی عمل جراحی زیبایی است که برای اصلاح شکل و اندازه لابیاها، چین‌های پوستی اطراف دهانه واژن، انجام می‌شود. این عمل می‌تواند به‌منظور زیبایی، درمان یا به‌عنوان بخشی از فرایند تطبیق جنسیت انجام شود.

لابیاپلاستی چه تأثیری مثبتی بر تناسلی خانم‌ها دارد؟

در اینجا برخی از درمان‌های رایج انجام لابیاپلاستی را برای شما تشریح می‌کنیم.

نارضایتی از ظاهر لابیاها

لابیاهای بزرگ یا نامتقارن: لابیاها می‌توانند به طور طبیعی بزرگ، کوچک یا نامتقارن باشند. برخی از زنان از بزرگی، عدم تقارن یا شکل لابیاهای خود ناراضی هستند و این امر می‌تواند بر اعتماد به نفس و تصویر بدن آنها تأثیر منفی بگذارد.

لابیاهای آویزان یا چین‌خورده: لابیاها می‌توانند با افزایش سن یا زایمان آویزان یا چین‌خورده شوند.

برخی از زنان این ظاهر را ناخوشایند می‌دانند و ممکن است لابیاپلاستی را برای ایجاد ظاهری صاف‌تر و جوان‌تر در نظر بگیرند.

درد یا ناراحتی

سایش و تحریک: لابیاهای بزرگ یا آویزان می‌توانند در حین فعالیت‌های روزمره یا جنسی با لباس یا پوست ساییده شوند و باعث درد، سوزش یا تحریک شوند.

عفونت‌های مکرر: لابیاهای بزرگ یا آویزان می‌توانند محیطی مرطوب و گرم برای رشد باکتری‌ها ایجاد کنند که خطر عفونت را افزایش می‌دهد. لابیاپلاستی می‌تواند با کاهش اندازه لابیاها، تهویه ناحیه را بهبود بخشد و خطر عفونت را کاهش دهد.

مشکلات ادراری: لابیاهای بزرگ یا آویزان می‌توانند در مسیر جریان ادرار تداخل ایجاد کنند و منجر به مشکلاتی مانند عفونت مجاری ادراری یا بی‌اختیاری ادراری شوند. لابیاپلاستی می‌تواند با کاهش اندازه لابیاها به بهبود جریان ادرار و کاهش این مشکلات کمک کند

دلایل مربوط به تطبیق جنسیت

برای افراد ترنس‌جندر زن: لابیاپلاستی می‌تواند بخشی از فرایند تطبیق جنسیت برای زنانی که با هویت جنسی مردانه متولد شده‌اند باشد. این عمل می‌تواند به ایجاد ظاهری زنانه در ناحیه تناسلی آنها کمک کند.

انواع لابیاپلاستی

انواع مختلفی از لابیاپلاستی وجود دارد که هر کدام برای رفع مشکلات خاص طراحی شده‌اند.

لابیاپلاستی لاغری

این نوع متداول‌ترین نوع لابیاپلاستی است و شامل برداشتن پوست اضافی از لابیاهای مینور (لب‌های داخلی واژن) و لابیاهای ماژور (لب‌های خارجی واژن) می‌شود. این کار می‌تواند برای متقارن کردن لابیاها، کاهش چین‌وچروک و یا کوچک‌کردن لابیاهای بزرگ شده انجام شود.

لابیاپلاستی کاهشی

این نوع لابیاپلاستی بر روی لابیاهای مینور (لب‌های داخلی واژن) تمرکز دارد و هدف آن کاهش اندازه و حجم آنها است. این روش برای زنانی که لابیاهای مینور بلند، برجسته یا نامتقارن دارند، مناسب است.

مراحل انجام لابیاپلاستی کاهشی و لاغری

در طول لابیاپلاستی کاهشی و لاغری (ریدکتیو)، جراح پوست اضافی و بافت را از لابیاهای مینور با استفاده از تکنیک‌های مختلف مانند چاقو، لیزر یا دستگاه‌های رادیوفرکوئنسی برداشته و سپس لبه‌ها را با بخیه‌های ظریف به هم نزدیک می‌کند. فقط بر روی لابیاهای مینور تمرکز دارد و شامل برداشتن پوست اضافی از این ناحیه است.

لابیاپلاستی ترمیمی

این نوع لابیاپلاستی برای اصلاح آسیب یا ناهنجاری‌های مادرزادی لابیاها انجام می‌شود. این می‌تواند شامل ترمیم پارگی لابیا، اصلاح عدم تقارن، یا برداشتن بافت اسکار باشد.

مراحل انجام لابیاپلاستی ترمیمی

پوست اضافی از لابیاها برای ایجاد ظاهری متقارن‌تر برداشته می‌شود. در برخی مواقع از پیوند پوست از ناحیه دیگری از بدن برای بازسازی لابیاهای کوچک یا آسیب‌دیده استفاده می‌شود و ظاهر اسکارها ناشی از آسیب یا جراحی قبلی با تکنیک‌های مختلفی مانند تزریق چربی یا لیزردرمانی بهبودمی یابد عضلات ضعیف یا آسیب‌دیده کف لگن برای جلوگیری از افتادگی لابیا یا سایر مشکلات مربوط به عملکرد جنسی ترمیم می‌شوند. لابیاپلاستی ترمیمی معمولاً تحت بی‌حسی موضعی یا بی‌حسی نخاعی انجام می‌شود و چند ساعت طول می‌کشد. دوره نقاهت معمولاً چند روز تا چند هفته طول می‌کشد و شامل درد، تورم و کبودی خفیف است.

چرا انتخاب جراح لابیاپلاستی مهم است؟

لابیاپلاستی یک عمل جراحی است و مانند هر عمل جراحی، خطرات و عوارضی دارد. انتخاب یک جراح باتجربه و واجد شرایط که به طور خاص در لابیاپلاستی تخصص دارد، به کاهش خطر عوارض و اطمینان از نتایج ایمن و مطلوب کمک می‌کند. جراحان کلینیک آفتاب‌گردان باتجربه از آناتومی دستگاه تناسلی زنان به طور کامل آگاه هستند و می‌دانند چگونه عمل را بادقت و ظرافت انجام دهند تا از آسیب به اندام‌های حساس اطراف جلوگیری شود. آنها همچنین از بهترین تکنیک‌های جراحی و روش‌های بی‌حسی برای کاهش درد و ناراحتی شما در طول و بعد از عمل استفاده می‌کنند. چرا کلینیک آفتاب‌گردان در تهران؟

بهترین مرکز لابیاپلاستی در تهران کلینیک آفتاب‌گردان

کلینیک آفتاب‌گردان با بهره‌مندی از بهترین متخصصان زنان و زایمان و زیبایی زنان و جدیدترین تجهیزات و دستگاه‌های روز دنیا، طیف گسترده‌ای از خدمات زیبایی و درمانی را به بانوان گرامی ارائه می‌دهد

خدمات کلینیک آفتاب‌گردان

رفع جای بخیه: با استفاده از روش‌های نوین و دستگاه‌های پیشرفته، جای بخیه‌های قدیمی و ناخوشایند را از بین می‌بریم.

لیزر زگیل تناسلی: زگیل تناسلی را به طور مؤثر و بدون درد و خونریزی درمان می‌کنیم

تنگی واژن با لیزر: با استفاده از لیزر، به طور سرپایی و بدون نیاز به جراحی، تنگی واژن را درمان می‌کنیم.

لابیاپلاستی: باظرافت و دقت بالا، لابیاهای شما را به فرم دلخواه در می‌آوریم.

لیفت واژن با نخ: با استفاده از نخ‌های مخصوص، واژن شما را لیفت کرده و جوان‌سازی می‌کنیم.

پرینورافی: با ترمیم پرینه، ظاهر و عملکرد آن را بهبود می‌بخشیم.

مزایای کلینیک آفتاب‌گردان

آسایش و امنیت خاطر شما در طول انجام خدمات، اولویت اصلی ماست. قبل از انجام هرگونه عمل یا اقدام، با متخصصان ما مشورت کنید و از بهترین راهکار درمانی برای خود مطلع شوید. تیمی از بهترین متخصصان زنان و زایمان و زیبایی زنان در کنار شما هستند تا بهترین نتیجه را برایتان رقم بزنند. برای ارائه خدمات با بالاترین کیفیت و کمترین عوارض، از به‌روزترین دستگاه‌ها و تکنیک‌های دنیا استفاده می‌کنیم. کلینیک آفتاب‌گردان، بهترین مرکز برای زیبایی و سلامت شما ست. با مراجعه به کلینیک آفتاب‌گردان در تهران، از خدمات باکیفیت و تخصصی ما در زمینه زیبایی و سلامت بانوان بهره‌مند شوید. برای دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت، با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.