اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

لابیاپلاستی که به عنوان جوان‌سازی واژن نیز شناخته می‌شود، یک عمل جراحی پلاستیک است که شامل اصلاح لابیا مینور (لب‌های داخلی) و یا لابیا ماژور (لب‌های خارجی) است. «لابیاپلاستی اغلب بر روی لابیا مینور، چین‌های نزدیک به کلیتوریس، برای ایجاد ظاهری فشرده و زیبایی انجام می‌شود.

این را بدانید: گاهی لابیای داخلی بلندتر از لابیای بیرونی و گاهی اوقات  بیرونی از  داخلی بلندتر است.گاهی اوقات آن‌ها متقارن و یا  به گونه ای شکل می‌گیرند که کلیتوریس قابل مشاهده است. در حقیقت باید گفت لابیاپلاستی را می‌توان در صورتی انجام داد که لابیاهای فردی بیش از حد طولانی  است.

لازم به ذکر است که از نظر پزشکی برای اکثر افراد، انجام این کار ضروری نیست. در عوض، این یک عمل زیبایی است که آن‌ها انتخاب می‌کنند،  زیرا تصمیم گرفته‌اند که لابیا کوچک‌تر یا کوتاه‌تر مطلوب است. با این حال  پزشکان کلینیک آفتابگردان توصیه می‌کنند،  اگر لابیای شما در حین رابطه جنسی «مکیده» یا «فشرده» شود، این می تواند منجر به پارگی دردناک در پوست فرج شود. حتی در مواردی مانند پوشیدن لباس زیر یا لباس حمام، راه رفتن، دویدن، دوچرخه‌سواری یا حتی نشستن دردناک باشد که پوست فرج را تحریک یا خراب کند، انجام این کار ضروری است.

در طول لابیاپلاستی و بسته به دلیل انجام آن، جراح شما یکی از موارد زیر را انجام می دهد:

  • بریدن بافت یا استفاده از لیپوساکشن روی لب‌هایی که بلندتر یا پرتر از حد مورد نظر هستند
  • تزریق چربی یا سایر مواد پرکننده به لابیای چاق که به اندازه دل‌خواه پر نیستند

این معمولاً یک روش سرپایی است، به این معنی که شما می‌توانید در خانه بهبود پیدا کنید.  معمولاً به افرادی که از این روش بهبود می‌یابند، کلینیک آفتابگردان  توصیه می‌کند:

  • برای جلوگیری از اصطکاک و درد بیش از حد، لباس های گشاد بپوشید.
  • برای تسکین درد، حمام با آب ولرم بگیرید.
  • از ورزش و فعالیت‌های سخت پرهیز کنید.
  • حداقل به مدت 4 تا 6 هفته از مصرف تامپون و رابطه جنسی خودداری کنید.

برای افرادی که لابیاپلاستی را انجام می‌دهند، تمام دستورالعمل‌های ارائه‌دهنده خدمات پس از عمل و  قرار ملاقات بعدی با پزشک  لازم است  تا  مطمئن شود که ناحیه به خوبی بهبود می‌یابد. در ماندگاری نتایج نیز کلینیک آفتابگردان به این مورد اشاره خواهد کرد  تا زمانی که عوارض ایجاد نشود، ممکن است دیگر هرگز به این جراحی نیاز نداشته باشید. البته لابیاپلاستی در نوع  تقویتی با تزریق چربی یا فیلر ممکن است به مرور زمان نیاز به تزریق‌های اضافی داشته باشید.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.