اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

اکثر افرادی که از بواسیر رنج می‌برند  که به آنها هموروئید نیز گفته می‌شود، به دنبال نوعی درمان برای تسکین درد و ناراحتی خود هستند. مناسب‌ترین روش درمانی بسته به نوع و شدت هموروئید درگیر متفاوت خواهد بود. در موارد خفیف، این درمان ممکن است شامل حمام، کمپرس سرد، تغییر رژیم غذایی و شیوه زندگی یا داروهای موضعی باشد.

اما برای موارد پیشرفته‌تر هموروئید  که علائم شدید هستند و درد و ناراحتی در زندگی روزمره شما اختلال ایجاد می‌کند، ممکن است به روش‌های درمانی تهاجمی‌تری نیاز باشد. یکی از این روش‌ها که در سال‌های اخیر رواج پیدا کرده است، لیزر درمانی هموروئید است. در درمان با لیزر، پزشک از یک پرتو دقیق نور کوچک برای تبخیر یا برداشتن بافت هموروئید استفاده می‌کند که در واقع دو نوع درمان وجود دارد: لیزر درمانی انعقاد و برداشتن لیزر.

در لیزر درمانی انعقاد، لیزر در واقع برای ایجاد بافت اسکار استفاده می‌شود که جریان خون را به بافت هموروئیدی قطع می‌کند و در نهایت باعث کوچک شدن و مرگ آن می‌شود. بافت اسکار همچنین با تقویت دیواره‌های مقعد از بروز بواسیرهای بعدی، برآمدگی وریدها و تبدیل شدن به همروئید جلوگیری می‌کند.

در برداشتن لیزر، پرتو لیزر  برای تبخیر هموروئیدها به طور کلی استفاده و بافت  بلافاصله برداشته می‌شود. استفاده از لیزر درمانی برای بواسیر مزایای زیادی دارد که کلینیک آفتاب‌گردان به برخی از آن‌ها اشاره خواهد کرد.

  • جراحی لیزر، باعث درد بسیار کمتر پس از عمل می‌شود.
  • همچنین زمان بهبودی نسبت به سایر روش‌های درمان هموروئید مانند جراحی  معمولی یا هموروئیدکتومی کوتاه‌تر است.
  • لیزر در حین ایجاد برش، زخم را سوزان می‌دهد، بنابراین بیمار مانند سایر درمان‌های همروئید، مجبور نیست با خونریزی و احتمال عفونت مقابله کند.
  • احتمال کمتری برای ایجاد عوارض وجود دارد.
  • بستری شدن در بیمارستان پس از عمل، ضروری نیست
  • اکثر بیماران بلافاصله پس از لیزر به خانه می روند و جهت درمان تنها به حداقل دارو برای کنترل درد نیاز دارند.
  • علاوه بر این، خطر عود مجدد هموروئید توسط لیزر اندک است و این به نوبه خود می‌تواند، هزینه درمان را در مقایسه با سایر درمان‌هایی که بیمار باید تکرار کند، کاهش دهد..

به عقیده پزشکان کلینیک آفتابگردان، همیشه بهترین کار این است که ابتدا درمان کم تهاجمی هموروئیدی مانند داروها، تغییر رژیم غذایی، سبک زندگی و یا درمان‌های طبیعی را امتحان کنید، به خصوص اگر  در مراحل اولیه هستید. اما اگر هموروییدهای شما به دارو پاسخ نداد یا به مرحله پیشرفته‌تری رسیده  که علائم آن در زندگی روزمره شما تداخل پیدا کرد، یکی از روش‌ها لیزر درمانی است. لیزر هموروئید بسیار موثر و می‌تواند به شما کمک کند تا با کمترین زمان استراحت به روال روزانه خود بازگردید.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.