اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

هایمنوپلاستی در سال‌های اخیر به یک مداخله جراحی محبوب تبدیل شده است. این جراحی ترمیمی با هدف بازگرداندن غشای نازکی  هست که ورودی واژن را می‌پوشاند تا به شکل اولیه خود انجام ‌دهد. زنان  به دلایل مختلف می‌توانند هایمنوپلاستی را انتخاب کنند. برخی ممکن است بخواهند باکرگی خود را به دلایل مذهبی یا فرهنگی به دست آورند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به ترمیم آسیب‌های ناشی از سوء استفاده جنسی یا حوادث داشته باشند.

در این روش، جراحان متخصص مداخله را با حداقل برش در اطراف پارگی انجام و دوباره پرده بکارت را بخیه می‌زنند. به عنوان یک عمل سرپایی، قبل از عمل به بیمار بی حسی موضعی و آرام‌بخش داده می‌شود که بین 15 تا 60 دقیقه  نیز طول می‌کشد. پس از مداخله نیز فرد باید استراحت کند تا بدن بهبود یابد. بخیه‌های استفاده شده در هایمنوپلاستی به موقع حل می‌شوند، بنابراین نیازی به برداشتن آن‌ها نیست. لازم به ذکر است که در اولین آمیزش، پرده بکارت بازسازی شده، به گونه‌ای پاره می شود که گویی دست نخورده است. این روش درمان کم تهاجمی  با بریدگی، بخیه و ثابت کرده است که یک عمل بی‌خطر و موثر است که زندگی بسیاری از زنان را تغییر داده است.

بهبودی پس از عمل هایمنوپلاستی معمولاً کوتاه و زنان معمولاً می‌توانند چند روز پس از عمل به زندگی عادی خود بازگردند، اگرچه کلینیک آفتابگردان توصیه می‌کند  تا  فرد بیمار دو هفته از فعالیت بدنی شدید خودداری کند.  بیمار درد و ناراحتی را نیز می‌تواند با مسکن‌های بدون نسخه و کمپرس یخ درمان کند. برای اطمینان از بهبودی مناسب و کاهش خطر عوارض، رعایت دقیق دستورالعمل‌های پزشک پس از عمل ضروری است.

اگرچه زمان بهبودی هایمنوپلاستی معمولاً کوتاه است، اما باید به خاطر داشت که تجربه هر بیمار ممکن است متفاوت باشد. برخی از زنان ممکن است احساس ناراحتی یا تورم بیشتری نسبت به سایرین داشته باشند و برخی ممکن است برای بهبودی به استراحت بیشتری  نیاز داشته باشند.

در طول دوره بهبودی، اجتناب از آمیزش یا وارد کردن هر چیزی به واژن ضروری است، زیرا این امر می‌تواند روند بهبودی را مختل  و خطر عفونت را افزایش دهد. همچنین بیماران باید از استفاده از تامپون و حمام کردن  تا زمانی که جراح آن را تمیز کند، خودداری کنند. با پیروی از این دستورالعمل ها و مراقبت مناسب از خود در طول دوره نقاهت، زنان می‌توانند تنها در چند هفته از تمام مزایای هیمنوپلاستی بهره مند شوند. اما انجام این روش به پزشک با تجربه و متخصص نیاز دارد که ما پزشکان کلینیک آفتابگردان را پیشنهاد می‌دهیم.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.