اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

پرینورافی یک عمل جراحی یا عمل زنان که بخیه زدن پرینه هست.  در اصل می‌توان گفت که پرینه ناحیه بین واژن و مقعد است. پرینه در برخی مواقع  به دلایل گوناگون مانند  زایمان، چاقی، رابطه جنسی آسیب می‌بیند. پرینورافی معمولاً به دلایل مختلفی مانند برداشتن پوست و تگ‌های بیش از حد، تقویت عضلات پرینه، دیسپارونی و افزایش سستی برای عملکرد جنسی و یا  زیبایی بنا به درخواست بیمار صورت می‌گیرد.

این روش درمان، معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در طول عمل، دیواره پشتی واژن باز و برشی در دهانه واژن ایجاد می‌شود. این برش به شکل “V” یا “U” است. پس از باز شدن، هر گونه بافت غیر طبیعی، اسکار و پوست اضافی برداشته  و عضلات آسیب دیده ترمیم می‌شوند. در پرینورافی از بخیه‌های قابل جذب برای جراحی استفاده و حل شدن این بخیه‌ها معمولا 4 تا 6 هفته طول می‌کشد. گاهی اوقات نیز از بخیه‌های غیر قابل جذب استفاده و توسط جراح برداشته می‌شود. این جراحی  به صورت سرپایی انجام می‌شود، به این معنی که بیمار  روز عمل به خانه بر می‌گردد. زمان عمل معمولاً کمتر از یک ساعت  و  با استفاده از بی حسی موضعی انجام می‌شود. البته برای بیمارانی که  نیاز دارند نیز پزشک می‌تواند،  داروهای داخل وریدی تجویز کند تا در طول عمل احساس آرامش بیشتری داشته باشند.  لازم به ذکر است که بیمار و جراح تصمیم خواهد گرفت که کدام گزینه بهترین است.

برخی از بیماران ممکن است، پس از جراحی کمی درد واژن را تجربه کنند، بنابراین با دارو به خانه فرستاده می شوند و کلینیک آفتابگردان  توصیه می‌کند تا استراحت داشته باشند. البته استفاده از بسته‌های خنک برای کمک به تورم و ناراحتی نیز بسیار مناسب است. استفاده از بسته های خنک برای کمک به تورم و ناراحتی نیز به بیمار آموزش داده می شود. برخی از زنان (اگرچه نه همه آنها به هیچ وجه) ممکن است برای چند روز پس از جراحی خود در نشستن راحت مشکل داشته باشند، اما این طبیعی هست.

همچنین تا یک هفته پس از جراحی، لکه‌بینی یا ترشحات قهوه‌ای رنگ طبیعی است، هرچند که باید به تدریج از بین برود. با این حال کلینیک آفتابگردان به بیمار توصیه می‌کند، برای جذب هرگونه خون یا ترشح از یک پد استفاده کند.

وقتی صحبت از جراحی زنان می‌شود، هیچ جایگزینی برای تجربه وجود ندارد. به همین علت ما توصیه می‌کنیم بیمار به پزشکان باتجربه کلینیک آفتابگردان مراجعه داشته باشند تا جراحی راحت و بدون دردسری ‌ را تجربه کنند.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.