اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

ملایم‌تر، ایمن‌تر و کمتر از سایر روش‌های درمانی دردناک‌ بیماری هموروئید، لیزر هست که در مشهد  از شهرت خوبی برخوردار شده است. با این حال، تجربه نشان می‌دهد که همیشه موفقیت مورد نظر را به ارمغان نمی‌آورد. پس کلینیک آفتابگردان در مشهد تصمیم گرفته تا در مورد نحوه عملکرد دستگاه، مزایا و معایب بیشتر توضیح دهد.

هموروئید چیست و چگونه آن را درمان کنیم؟

اجسام غاردار در انتهای رکتوم را هموروئید می‌گویند. آن‌ها هنوز به عنوان یک بیماری شناخته نشده‌اند، اما طبیعی و برای حفظ هوا و مایعات ضروری هستند. تنها زمانی ناراحت کننده می‌شود که بزرگ‌تر از حد معمول شوند، خارش پیدا می‌کند و یا  می‌سوزد. البته در برخی مواقع با علائم دیگر شامل درد و خونریزی در هنگام اجابت مزاج نیز همراه است. بسته به شدت، درمان های مختلفی پیشنهاد می‌شود که یکی از آن‌ها لیزر  است.

در حقیقت، لیزر در مشهد بهترین جایگزین جراحی شناخته شده  که به نظر خوب می‌آید.

مطالعه بیشتر : برای اطلاع از چگونگی بوجود آمدن کیست مویی و روش درمان آن مقاله ی لیزر کیست مو در مشهد، پرکاربردترین درمان را مطالعه فرمایید

لیزر درمانی در مشهد برای هموروئید چگونه کار می‌کند؟

برخلاف جراحی‌های معمولی، لیزر درمانی در مشهد هیچ بافتی را از بین نمی‌برد، بلکه تنها به عنوان منبع انرژی عمل می‌کند.  همروئیدها کم و بیش در اثر گرما “جوش داده می‌شوند، عروق آن‌ها کشیده شده و تحت تاثیر – “وریدهای واریسی راست روده” – به روشی کنترل شده با این کار  کوچک و  پسرفت می‌کنند.

از  این طریق می‌توان از صدمات بافتی بزرگ‌تر جلوگیری کرد تا بافت عضلانی حساس اسفنکتر در امان بمانند. تنها تورم خفیف است  که پس از مدت کوتاهی خود به خود از بین رفته و مهم‌ترین عارضه جانبی در نظر گرفته می‌شود.

مزایای کلیدی و خطرات درمان هموروئید  با لیزر در مشهد

درمان هموروئید همانند درمان فیستول با لیزر، شامل مزایای کلیدی زیادی هست که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره خواهد شد:

  • این روش به صورت سرپایی و بدون بستری شدن در بیمارستان انجام می‌شود
  • همچنین پزشک متخصص می‌تواند در مرحله 3 و با محدودیت 4  بیماری، از این درمان استفاده کند.
  • از زخم‌های بزرگ‌تر مانند برداشتن هموروئید معمولی اجتناب می‌شود
  • زمان استراحت در محل کار و ورزش در مقابل با جراحی معمولی بسیار کم است، به طوری‌که اکثر بیماران می‌توانند بعد از 5 تا 7 روز دوباره به کار و زندگی عادی خود بر گردند.
  • مطالعات، اثر بخشی و کیفیت زندگی بهتری را پس از هموروئید با لیزر در مشهد نشان داده است. بدین معنا که نسبت به بستن نوار لاستیکی معمول نشان داده‌ شده که بالشتک هموروئید برای خاصیت ارتجاعی، حساسیت و آب بندی در برابر گاز و مایع مقعد مهم است که حفظ شده و به حالت عادی کاهش می‌یابد.
  • اسفنکتر نیز به طور مطلوب محافظت می‌شود

تجربه  نشان می‌دهد که درمان هموروئید  با لیزر در مشهد به ویژه در مقایسه با سایر تکنیک های جراحی، یک روش بسیار ایمن و موثر است. با این حال خونریزی از کانال‌های لیزر ممکن است رخ دهد، اما هرگز خطرناک نیست و معمولاً با اعمال فشار ملایم می‌توان آن را متوقف کرد.

تورم موضعی و ترومبوز مقعدی در 1 تا 2 هفته اول غیر معمول نیست که خود به خود از بین می‌رود. التهاب باکتریایی از طریق تشکیل فیستول قابل تصور، اما تا به امروز مشاهده نشده است.

لیزر هموروئید

آماده سازی عملیات هموروئید با لیزر در مشهد

برای  بیماران سالم تا سن 60 سالگی  نیاز به معاینات اولیه خاصی، وجود ندارد. در موارد فردی، متخصص بیهوشی می‌تواند معاینات لازم را تجویز کند. بیماران سالم بالای 60 سال باید نتایج آزمایشات موجود، نوار قلب و آزمایشگاه خود را به همراه داشته باشند. البته لازم به ذکر است که  در مورد بیماری‌های مزمن با محدودیت‌های عملکردی، حوادث قلبی عروقی در 12 ماه گذشته (سکته قلبی، سکته مغزی) و یا بیماران سالم ما توصیه می‌کنیم که  همانند بیماری کیست مو در یک کلینیک حاد مجهز، عمل را  انجام دهند.

اگر بیمار مجبور به مصرف داروهای “رقیق کننده خون” هست: در مورد هر دارویی طولانی مدت، لطفاً با پزشک  و متخصص بیهوشی در مورد مصرف قبل و بعد از عمل صحبت کند.

اگر بیمار دارو برای دیابت نیز  مصرف می‌کند، لطفاً با متخصص بیهوشی صحبت کند  که آیا باید از متفورمین فاصله بگیرد و یا چه زمانی  انسولین تزریق کند. هنگام قرار ملاقات، بیمار داروهای مسکن و سایر داروهای مورد نیاز برای درمان بعدی را نیز دریافت خواهد کرد.

نکاتی برای پیشگیری از بیماری هموروئید

حال که با بیماری هموروئید و درمان آن با لیزر در مشهد آشنا شدید، بهتر است به یاد داشته باشید که یکی از مهم‌ترین اقدامات برای جلوگیری از ظهور این بیماری  یبوست است که مهم‌ترین عوامل ایجاد آن مدفوع بسیار سفت، فشار شدید و مداوم دفعی است.

مطالعه بیشتر : برای بازدید از تمامی خدمات درمان بیماری های نشیمنگاه از سایت کلینیک آفتابگردان دیدن فرمایید.

 

 

اما با این حال به  توصیه متخصصین با مصرف یک رژیم غذایی غنی از فیبر، ریتم روده‌ای طبیعی خواهید داشت. نکته دیگر به مصرف گوشت بر می‌گردد که از مصرف زیاد، باید خودداری کرد.  به گفته متخصصین، نوشیدن مایعات بیش از دو لیتر را در طول روز فراموش نکنید.

همچنین، سعی کنید ریتم اجابت مزاج ثابتی داشته باشید و در صورت لزوم از تأخیر در اجابت مزاج خودداری کنید. با ورزش منظم زندگی فعالی داشته باشید.

در مورد افرادی که نیاز به نشستن طولانی مدت دارند، توصیه این است که هر از گاهی برخیزند و پیاده روی کنند، زیرا این سبک زندگی کم تحرک نیز عامل خطر یبوست است. در بارداری، اجتناب از یبوست بسیار مهم است، زیرا هر دو وضعیت می‌توانند باعث تسریع ایجاد این بیماری شود که معمولاً با نزدیک شدن به زمان زایمان بیشتر خواهد شد.

نتیجه:

هموروئید، یکی از بیماری‌هایی هست که راحت‌تر آن‌چه که تصور می‌کنید با لیزر درمان می‌شود. با این حال متخصصین کلینیک آفتابگردان در مشهد توصیه می‌کنند، قبل از انجام آن راهنمایی‌های لازم را از پزشک خود دریافت کنید.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.