اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

درمان‌های مختلفی برای این بیماری وجود دارد، از جمله استفاده از تکنولوژی لیزر. اگر شما یا کسی که می ‌شناسید به این بیماری مبتلا است، مشورت با متخصصان در کلینیک آفتابگردان در تهران می‌ تواند به شما کمک کند. پزشکان فوق تخصص جهت درمان بیماری کیست مویی با لیزر، در مورد عوامل به وجود آمدن بیماری و روش‌ های درمان آن با استفاده از تکنولوژی لیزر، به شما راهنمایی کامل ارائه می دهند.

کیست مو چگونه ایجاد می‌شود؟

اگر کلینیک لیزر در تهران،  بخواهد به بهترین شکل این مشکل را توصیف کند به شما خواهد گفت که کیست مو مجموعه‌ ای از موهای کاشته شده یا رشد کرده در یک حفره بسته است که منجر به التهاب بافت‌های نرم اطراف در ناحیه باسن و اطراف دستگاه تناسلی می ‌شود.

مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه

مو می‌تواند در ریشه خود بشکند و از طریق حرکات نشستن و راه رفتن به بافت زیر جلدی نفوذ کند که به اصطلاح پزشکی به آن سینوس پیلونیدال نیز گفته می ‌شود. طبق تحقیقات اخیر، گاهی اوقات یک ناهنجاری در مو ایجاد و در ریشه رسوب می‌کند. سپس دهانه باز و در برخی موارد  فقط به صورت یک نقطه سیاه کوچک قابل مشاهده است. این روزنه ها «پیت» یا «پوروس» نامیده می‌شوند و محل ورود باکتری‌ها را تشکیل می‌دهند.

مطالعه بیشتر : برای بازدید از تمامی خدمات درمان بیماری های نشیمنگاه از سایت کلینیک آفتابگردان دیدن فرمایید.

عوامل خطر کیست مو چیست؟

برخی افراد بیشتر از دیگران در معرض کیست مو قرار دارند که بهتر است از آن اطلاع داشته باشند. این افراد به شرح زیر هستند:

نوجوانان، درگیر اصلی این بیماری  هستند.

افرادی با شاخص توده بدنی بالا، به اصطلاح چاقی و اضافه وزن نیز از عوامل خطر هستند.

متخصصان لیزر در تهران، همچنین در مورد جراحی کیست مویی برای شما صحبت می‌کنند.

نشستن طولانی مدت نیز از عوامل خطر محسوب می‌شود

پرمویی را فراموش نکنید، یکی از عواملی که می تواند منجر به پیدایش کیست مو شود. در واقع، تراکم مو در بدن، می‌ تواند باعث ایجا این مشکل در ناحیه دنبالچه و اطراف دستگاه تناسلی شود.

همراه با پرمویی و سایر عوامل پر خطر، پوست چرب نیز می ‌تواند در برخی موارد منجر به ظهور پیلونیدال شود.

اما از علائم اصلی ظهور کیست مو نیز به سفت شدن پوست در سطح ناحیه مربوط باید اشاره کرد که  درد کم و بیش قابل توجه خواهد شد. ظاهر شدن چرک در سطح کیست،  تب و غلظت خون بالا در ناحیه مورد نظرنیز از عوامل دیگر به شمار خواهند آمد.

مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه

لیزر کیست مو در تهران، مطمئن ترین راه درمان این بیماری

چندین مطالعه علمی اثربخشی، برای از بین بردن کیست نشان داده که اغلب مداخلات جراحی برای درمان این بیماری مورد نظر انجام می ‌شود. با این حال، از موثرترین آن‌ها فاصله زیادی دارد. در واقع با وجود این مداخله، اغلب دوباره ظاهر می شود. اما به لطف لیزر در تهران، خطر عود  کاهش می‌یابد.

استفاده از تکنولوژی لیزر برای جلوگیری از رشد موها در نواحی مختلف بدن، از جمله ناحیه پیلونیدال، می‌ تواند به عنوان یک روش درمانی موثر و ماندگار برای بسیاری از بیماران مورد استفاده قرار بگیرد. از سوی دیگر، برای موارد سخت تر، ممکن است روش‌های جراحی توصیه شود. اما به طور کلی، استفاده از تکنولوژی لیزر به عنوان یک روش درمانی امیدوار کننده و موثر در درمان بیماری ‌های پوستی مانند کیست مویی است. در کلینیک آفتابگردان در تهران، متخصصان مجرب و با تجربه می‌توانند به شما راهنمایی کامل در این زمینه ارائه دهند.

روش انجام کار برای درمان کیست مویی، همانند بیماری شقاق، به صورت سرپایی انجام می‌شود. بنابراین بیمار نیازی به گذراندن یک شب در بیمارستان نخواهد داشت. پزشک یک برش کوچک 0.5 سانتی ‌متری روی پوست ایجاد می‌کند و با یک کورت، مجرای سینوسی را با دقت تمیز می‌کند. سپس یک فیبر شعاعی متصل به مجموعه وارد دستگاه و انرژی لیزر دفع می‌شود. همچنین، ممکن است از بیهوشی عمومی که بیمار را در خواب و بدون درد نگه می ‌دارد و یا بی حسی منطقه ‌ای که از کمر به پایین بی حس می ‌کند، استفاده شود.

برشی برای برداشتن پوست با منافذ و بافت زیرین با فولیکول‌ های مو ایجاد می‌شود. بسته به مقدار بافت برداشته شده، ممکن است این ناحیه با گاز پر شود. گاهی اوقات یک لوله برای تخلیه مایعی که پس از جراحی تشکیل می ‌شود، قرار داده می‌شود.

مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه

نکاتی در مورد کیست مو و لیزر در تهران

در ابتدا به این مورد باید اشاره کرد که برای  کیست مو، لیزر در تهران یکی از پرکاربردترین درمان ‌ها شناخته می شود. روشی ساده که همانند درمان بیماری  هموروئید با لیزر در کلینیک انجام خواهد شد. همچنین متخصصین سعی می ‌کنند، برش به اندازه‌ای  ایجاد کنند تا مایع و چرک تخلیه شود. پس از آن اگر سوراخ با گاز پر شود، ناحیه باز خواهد ماند. نکته دیگر به درمان کیست مویی با لیزر در تهران بر می‌ گردد که مستلزم آسیب کمتر و بهبودی سریع ‌تر است. به غیر آن‌ که پیوستن به زندگی روزمره، سریع ‌تر اتفاق می افتد.

پس از جراحی با این تکنیک مدرن، بیمار نباید فراموش کند که به توصیه و مراقبت‌ های تجویز شده متخصص خود توجه ویژه‌ ای داشته باشد.

برای اکثر بیماران دوره نقاهت از اهمیت زیادی برخوردار است، پس بهتر است اطلاع داشته باشند که به اندازه کیست و ناحیه‌ ای که قرار گرفته است، بستگی  دارد. اما نکته مهم این است که در همان روز انجام لیزر، بیمار به استراحت نیاز دارد و روزهای بعد نیز از انجام دادن حرکات ناگهانی و یا بلند کردن اجسام سنگین باید خودداری کند.

نتیجه:

اگر دچار این مشکل شده‌اید، با یک پزشک متخصص مشورت کنید. فقط یک پزشک با تجربه می ‌تواند نوع درمان مورد نیاز شما را در صورت بروز کیست پیلونیدال تعیین کند. البته  لازم به ذکر است که باید  به مرکز پزشک ماهر و مجهز  برای درمان این نوع آسیب شناسی، مراجعه کرد. کلینیک آفتابگردان تهران زیر نظر متخصصین بیماریهای نشیمنگاهی و لیزر درمانی با استفاده از برترین دستگاه های لیزر برای درمان کیست مویی با لیزر شما را از مشاوره تا درمان کامل راهنمایی خواهند کرد.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.