اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه در تهران و مشهد

اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه
در تهران و مشهد

درمان کیست مویی با لیزر در تهران، کیست مویی یک مشکل پوستی است که به دلیل تجمع چربی در پوست و موهای زیرین ایجاد می‌شود. این کیست ها معمولاً به صورت گرد و بی حرکت هستند و ممکن است در نواحی مختلف بدن ایجاد شوند، به ویژه در نواحی پوست سر و صورت. علائم کیست مویی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. توده ‌ای گرد و بی حرکت در پوست
 2. قرمزی و التهاب در ناحیه مورد نظر
 3. درد و تورم در نواحی اطراف کیست
 4. خروج چربی یا مایع از کیست

این علائم ممکن است بسته به مکان و اندازه کیست مویی متغیر باشند. در صورت بروز هر یک از این علائم، توصیه می‌شود به پزشک مراجعه کرده و درمان مناسب را دریافت کنید.

درمان کیست مویی با لیزر

درمان کیست مویی با لیزر در تهران

برای کیست مویی، روش‌های درمانی مختلفی وجود دارند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. درمان دارویی: استفاده از داروهای ضد التهاب و ضد این بیماری می‌ تواند به کاهش التهاب و تورم کیست مویی کمک کند.
 2. خودآغازی: گاهی اوقات کیست مویی ممکن است خودبخود باز شود و چربی آن خارج شود. این روش به عنوان خودآغازی شناخته می‌شود.
 3. انتخاب لیزر: استفاده از روش لیزر برای درمان کیست مویی، به ویژه با استفاده از لیزر CO2، یک روش درمانی مؤثر و پرکاربرد است که می‌ تواند به تخلیه چربی کیست و بهبود التهاب و التهاب پوست کمک کند.
 4. جراحی: در برخی موارد، جراحی برای برداشتن کامل کیست مویی و جلوگیری از بازگشت آن به عنوان یک روش درمانی استفاده می ‌شود.

همچنین، توصیه می‌شود با پزشک خود مشورت کرده و بهترین روش درمانی را برای شرایط خاص خود انتخاب کنید.

مزایا و معایب استفاده از روش لیزر CO2 برای درمان کیست مویی به شرح زیر است:

مزایا:

 1. دقت بالا: لیزر CO2 دارای دقت بالایی است که امکان حداکثر کاهش کیست مویی و حفظ بافت سالم پوست را فراهم می‌ کند.
 2. کاهش التهاب: استفاده از لیزر CO2 می ‌تواند به کاهش التهاب و التهاب پوست بپردازد.
 3. زمان بهبودی کوتاه: بعد از استفاده از لیزر CO2، زمان بهبودی نسبتاً کوتاه است و بسرعت می ‌توانید به فعالیت ‌های روزمره خود بازگردید.

درمان کیست مویی با لیزر

معایب:

 1. خطر عفونت: همانند هر روش جراحی دیگری، استفاده از لیزر CO2 نیز ممکن است با خطر عفونت همراه باشد که البته اگر پزشک از قبل به طور ایمن کار کند و برای شما داروی مناسب تجویز کند در بسیاری از مواقع این اتفاق نمی افتد.
 2. قیمت: درمان با لیزر CO2 ممکن است هزینه ‌بر باشد و بستگی به منطقه و اندازه کیست مویی داشته باشد. هر چند به دلیل طول درمانکم باز به صرفه است.
 3. عوارض جانبی: استفاده از لیزر CO2 ممکن است مثل تمام اعمال جراحی با عوارض جانبی نظیر درد، تورم و قرمزی پوست همراه باشد. خوشبختانه طول درمان این با لیزر بسیار کم است.

با این حال، تصمیم نهایی برای استفاده از روش لیزر CO2 برای درمان کیست مویی در تهران باید با مشورت پزشک متخصص و با تجربه انجام شود.

تاثیرات جانبی و پس از عمل درمان کیست مویی با استفاده ازلیزر CO2

بعد از درمان با استفاده از لیزر CO2 برای درمان بیماری کیست مویی، ممکن است تاثیرات جانبی و پس از عمل زیر را تجربه کنید:

 1. درد و تورم: ممکن است در محل درمان با لیزر CO2، درد و تورم ایجاد شود که معمولاً به طور موقتی است و با توجه به اندازه و مکان کیست مویی، متفاوت است.
 2. قرمزی پوست: پس از درمان، پوست ممکن است قرمز و التهابی نمایش دهد که به طور طبیعی در مدت زمان کوتاهی کاهش می‌یابد.
 3. عفونت: خطر عفونت در محل درمان وجود دارد که نیاز به مراقبت و دقت در دنباله‌های پس از عمل دارد.
 4. زمان بهبودی: زمان بهبودی درمان کیست مویی پس از درمان با لیزر CO2 ممکن است بستگی به اندازه و نوع کیست داشته باشد و معمولاً در چند روز کاملا بهبود می ‌یابد.
 5. جوش و خارش: ممکن است در محل درمان جوش و خارش پوست ایجاد شود که با مراقبت‌ های مناسب و داروهای تجویز شده تسکین می دهد.

درمان کیست مویی با لیزر

قبل از تصمیم گیری برای درمان کیست مویی با لیزر CO2، توصیه می‌شود با پزشک خود در مورد تاثیرات جانبی و پس از عمل مشورت کرده و راهنمایی ‌های لازم را دریافت کنید.

مرکز تخصصی بیماری های نشیمنگاهی با لیزر در تهران

“کلینیک آفتابگردان با تجهیزات پیشرفته ‌ای از انواع دستگاه‌ های لیزر برای درمان بیماری‌های نشیمنگاهی همچون هموروئید، کیست مویی، شقاق و فیستول با لیزرمجهز است. پرسنل این کلینیک با خوش ‌برخوردی و دلسوزی بالا، همچنین پزشکان متخصص و با تجربه، از مشاوره، توضیح و تشخیص دقیق و همچنین درمان کامل بیماران با استفاده از روش‌های نوین بهره مندند. محیط آرام و کاملاً استریل این کلینیک، برای ارائه خدمات به بیماران بهینه ‌سازی شده است.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.